info@anadolutarimmakine.com
+90 (332) 248 82 52

SIKÇA SORULAR SORULAR

Sıkça Sorular Sorular

Yem Karma Makinası Charger, yatay helezon sistemli olup tüm yem çeşitleriyle çalışabilmesi ve ön kesime gerek kalmadan karma yapabilmesi için özellikle tasarlanmıştır. 5-6-8-10-12 M3 kapasitelerde üretilen Yem Karma Makineleri büyük ve küçük ölçekli bütün işletmelerin Yem hazılama işlemlerine çözüm getirmekte ve Sonuç ise; kaliteli ve homojen yem olmaktadır. Homojen bir karışım: hayvanlarınızın, beslenme ve fizyolojik ihtiyaçlarının tamamen karşılanması için gerekli olmaktadır. Özel geliştirilmiş açılıı helezon bıçakları; Yonca, Sap vb. lifli yem maddelerinin yeme dahil edilebilecek kadar parçalanmasını sağlamaktadır.

toprağı devirmeden işleyen aletlerdir. Toprağı kabartmak, havalandırmak, kesekleri parçalamak gibi işlemlerde kullanılırlar.

İşleyici kısımları, kültivatör ayağı ve uç demiridir. Kullanım durumuna göre ayak çeşitleri ve uç demileri değişmektedir

Unutmayalım ki toprak da canlıdır. Her canlı gibi toprağın HAVAYA, NEME ve ISIYA ihtiyacı vardır Tekniğine uygun olarak işlenmemiş tarladan; istediğimiz verimi değil, sadece toprağın VERDİĞİ KADARINI alabiliriz. Toprağımızı tekniğine uygun olarak işlemek suretiyle ISI, NEM ve HAVALANMAYI sağlamanın yanı sıra, toprağın yapısının da düzeltilerek, bitki kök sisteminin gelişmesine ve yayılmasına uygun bir ORTAM hazırlanması da gerekmektedir.

Bu ürünümüz toprağın tesviye edilmesi, tarla yollarının yapılması, karla kapanmış yolların açılması, hayvan barınaklarının temizlenmesi ve pek çok değişik amaçlı tesviye ve dolgu işlerinde kullanılmaktadır. Patentli olan çok yönlü ayarlanabilen dişli sistemli bu ürünümüz 5 ayrı modelde üretilmektedir.

Toprak, gübre, pancar, patates, saman vb. ürünleri yüklemede kullanılılır. Otomatik ve mekanik tipte üretilmektedir

Traktör kuyruk milinden hareketli yem ezme makinaları hareketini kuyruk milinden alıp traktöre 3 noktadan bağlanan bir asma tip yem ezme makinasıdır. Makinanın ezme sistemi iki silindirden oluşur. Yemlerin pul gibi çıkması için %6 oranında su katılıp karıştırılması ve 12 saat bekletildikten sonra ezme işlemine geçilmesi gerekmektedir. (Kapasite tavlama işleminde düşmektedir.) Her tanelenmiş hububatı ezerek hayvanlarınıza yem sağlayabilirsiniz.

Yem karma işlemi, hayvan beslemesinde çok önemlidir. İster damızlık süt hayvancılığı yapın isterseniz besi hayvancılığı hayvanlara verilecek yem karması önemlidir.

Hayvan beslemesi, hayvanlardan alınacak sağlıklı verim için çok önemlidir. Bir işletmede önemli olan karlılıksa mutlaka hayvanın beslenmesine önem verilmelidir. Hayvan beslenmesinde en önemlisi yemdir.

Tabi başka faktörlerde hayvancılıkta önemlidir. Ancak yem çok önemlidir.

Yem karma işlemi bu bakımdan önemlidir. Bilindiği gibi hayvan yemi birçok hammaddeden oluşmaktadır. Bu hammaddelerin hayvanların tüketmesi için verilirken homojen bir karışım yapılarak verilmesi hayvanların verimini arttıracağından yem karma büyük önem taşımaktadır.

Birçok yetiştirici yem hammaddelerini stok yaparak kullanmaktadır. Bu hammaddeleri saklamakta önemlidir. Kesif yem hammaddeleri olarak bildiğimiz mısır, buğday, arpa, yulaf ve kepek gibi hububatların saklanmasında rutubetine dikkat edilmelidir. Yine kaba yem olarak nitelenen silaj, kuru ot, saman ve sapında aynı özenle saklanmasında yarar vardı

HIZLI İLETİŞİM

Sorun ve şikayetlerinizi bize hızlı bir şekilde bildirin